Ugrás a tartalomra

A támogatás célja az MTA kétoldalú együttműködési megállapodásai keretében megvalósuló 2-3 éves nemzetközi kutatási projektek támogatása.



A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett pályázati felhívás céljai: a hazai és külföldi kutatóintézetek közötti mélyreható csere és együttműködés előmozdítása közös laboratóriumok – mint nyílt és befogadó tudományos kutatási kommunikációs platformok – létrehozásával, hosszú távú, stabil kutatási partnerségek kialakítása, a kutatási képességek közös fejlesztése, továbbá



A támogatási kérelem keretében az alábbi kutatói mobilitáshoz kapcsolódó tevékenységek támogathatóak:
• magyar fél képviseletében kiutazó minimum 5 fő kutató/hallgató Kínába történő egyszeri vagy többszöri utazása, kint tartózkodása
• egy, az együttműködés eredményeit bemutató nemzetközi rendezvény szervezése



A Magyar Tudományos Akadémia és a Török Tudományos Akadémia (TÜBA) a tudomány és innováció török-magyar éve alkalmából hirdette meg a közös Turkológiai Kutatási Ösztöndíjprogramot, amely 2025.



Kiírta pályázatát az Akadémiai Ifjúsági Díjra a Magyar Tudományos Akadémia. A tudományos élet területén dolgozó, kutatást végző fiatalok eredményeinek elismerésére létrehozott díj 2026-ra is elnyerhető.



A felhívás célja a vállalkozói szféra, különösen a kis- és középvállalkozások nemzetközi kutatás-fejlesztési együttműködését elősegítő EUREKA programban való magyar részvétel támogatása, illetve ezen keresztül:

  • a magyar vállalatok piacképességének növelése



A nemzetközi projekt két magyar és legalább egy koreai partner előzetesen egyeztetett nemzetközi konzorciumi együttműködésével valósulhat meg. A magyar konzorciumban elvárás, hogy egy forprofit partner és egy kutató partner együttműködése valósuljon meg.

A Felhívás célja:



A L’ORÉAL Magyarország és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága idén huszonkettedik alkalommal hirdeti meg ösztöndíjpályázatát a nemzetközi L’ORÉAL-UNESCO FOR WOMEN IN SCIENCE program szellemében, 2025 évre.



A 12. pályázati felhívás az ’Óceánok: az éghajlatváltozás mérséklése és az ahhoz való alkalmazkodás’ (Oceans: Climate Change Mitigation and Adaptation) témakörben került meghirdetésre, amelyhez Magyarország 300 000 EUR keretösszeggel csatlakozott.