A Japan Society for the Promotion of Science posztdoktori ösztöndíjat hirdet. A Magyar Tudományos Akadémia hivatalos jelölőszervezetként egy kutatót javasolhat az ösztöndíjra. A felhívás minden tudományterületre vonatkozik.

Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett felhívás célja, hogy a kutatói mobilitás támogatása, a kutatási infrastruktúrák (KI) által nyújtott kutatási és mérési lehetőségek igénybevételének segítése.

Az ösztöndíj célja: kiemelkedő minőségű tudományos munka megírásának vagy azzal egyenértékű, kutatási témában létrehozott alkotás elkészítésének, valamint az MTA doktora cím elnyerésére irányuló felkészülésnek elősegítése. A pályázat valamennyi tudományterületen, illetőleg tudományágban benyújtható. Az ösztöndíjra 45.

A Lendület Program célja a hazai fiatal kutatóbázis erősítése nemzetközi szinten is kimagasló teljesítményű kutatók és kiemelkedő fiatal tehetségek külföldről való hazahívásával, illetve itthon tartásával, és ezzel egyidejűleg a fiatal kutatók önállósodási törekvéseinek támogatása.

Az Európai Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközének és Magyarország Kormányának támogatásával, vissza nem térítendő pályázati forrás felhasználásával zajlik jelentős értékű informatikai fejlesztés a Pécsi Tudományegyetemen (PTE). A napokban kezdődött meg a modern digitális eszközök szállítása és üzembehelyezése a PTE legtöbb telephelyére.

Az egyetem kiemelkedő szakmai munkát végző kutatási infrastruktúrái 2024. február 29-ig pályázhatnak a „Kiváló Kutatási Infrastruktúra” címre.

A Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj a hazai tudományos, gazdasági és kulturális élet legtehetségesebb fiatal szakembereinek, kutatóinak, művészeinek munkáját elősegítő és támogató ösztöndíj, amely külföldi kutatóhelyeken, alkotóműhelyekben kutatói, illetve művészeti munkában való részvételüket teszi lehetővé.

Az NKFI Alapból meghirdetett „Gyorsítósáv” című, 2023-1.1.2-GYORSÍTÓSÁV kódszámú pályázati felhívásra megnyílt a szakmai vélemény iránti kérelmek beadása a kfivelemeny.nkfih.gov.hu felületen.

A szakmai vélemény iránti kérelmek benyújtása 2023. december 06. 12:00-tól 2023. december 20. 12:00-ig lehetséges.

Az Országgyűlés elnöke, az európai uniós ügyekért felelős miniszter és az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője idén is kiírta a "Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban" c. pályázatot egyetemi, főiskolai hallgatók részére.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett Felhívás legfontosabb célja olyan startup és spin-off vállalkozások támogatása, amelyek – elsődlegesen, de nem kizárólag – felsőoktatási intézményekben és közfinanszírozású kutatóintézetekben keletkezett kutatási eredmények üzleti hasznosítását tervezik, és amelyek esetében a piacravitelhez még jelentős kutatás-fejlesztési tevék