Poszt COVID állapotú betegek diagn. és terápiájához illesztett klinikai defibrillátor fejlesztése

GINOP PLUSZ-2.1.1-21-2022-00224

Hargitai-Kiss Krisztián, kiss.krisztian@pte.hu
Prof. Dr. Tóth Kálmán, toth.kalman@pte.hu
INNOMED MEDICAL Orvostechnikai Fejlesztő és Gyártó Zrt.

A kutatás-fejlesztési projekt célja egy modern, piacképes, új funkciókkal rendelkező fejlett diagnosztikai eljárásokat és algoritmusokat alkalmazó klinikai defibrillátor létrehozása . Az Innomed Medical Zrt. a folyamatos kutatás-fejlesztési tevékenysége során egyetemi tudásbázisok felhasználásával törekszik arra, hogy cégprofiljában meghatározó szerepet képviseljen a klinikai defibrillátorok területén, orvos-szakmai újdonságokkal, új szolgáltatásokkal jelenjen meg a témakörben. Ehhez tudományos bázist az egyetemi célzott alapkutatások nyújtanak, amelyeket az Innomed, mint gyártó a piaci igényeket is figyelembe véve igyekszik befolyásolni, támogatni. Az elmúlt két esztendőben az Innomed Medical Zrt. a klinikai defibrillátor gyártási volumenét mint egy 60%-al növelte, de így sem tudta a szükséges piaci igényeket kielégíteni. Jelentős, támogatott beruházással növeltük termelőkapacitásainkat, amelyek szeptembertől állnak rendelkezésre. Célunk, hogy a post COVID szindrómás páciensek diagnosztikájában és terápiájában újdonságokat tudjunk megjelentetni az új klinikai defibrillátorainkban. Természetesen a szokásos fejlesztési tevékenység, a kisebb súly, kisebb térfogat, nagyobb teljesítmény, ergonomikusabb kivitel, könnyebb kezelhetőség stb. fejlesztések mindezzel párhuzamosan, folyamatosan zajlanak.