EFOP-4.2.3-22-2022-00010

Bucsányiné Gréczy Gabriella, greczy.gabriella@pte.hu
1 000 000 000 Ft
Semmelweis Egyetem

A Pécsi Tudományegyetem a jogelődök hagyományaihoz híven elkötelezett a minőségi pedagógusképzés és pedagógusutánpótlás biztosítása mellett; széles pedagógusképzési portfólióval rendelkezik, mely a graduális képzésben az alsófokú pedagógusképzés alapszakjai, valamint a közismereti, szakmai és művészeti tanárképzés mellett a gyógypedagógiai képzést is magában foglalja. Ehhez a gyakorló iskolai szinten is a megfelelő színvonalú, 21. századi technikai, tárgyi igényeknek megfelelő munka biztosításához nélkülözhetetlen eszközöket és feltételeket szükséges teremteni. Az EFOP-4.2.3-22-2022-00010 számú „A PTE IGY gyakorló általános iskolájának és a SE PA gyakorló iskolájának fejlesztése” című pályázat keretében a Pécsi Tudományegyetem pedagógusképzésben elengedhetetlen, szekszárdi székhelyű PTE Illyés Gyula Gyakorló Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Gyakorlóóvoda általános iskolai részének fejlesztése kerül a középpontba. A projektmegvalósítás során hangsúlyosan merül fel a nevelési-oktatási termek, azok elérését szolgáló folyosók és egyéb közös helyiségek felújítása, valamint a megfelelő oktatás színvonalához nélkülözhetetlen bútorok, eszközök beszerzése is. Ezen felül súlyozott szerepet kapnak a sport és futópályák, játszóterek felújítása is. A pályázattal lehetőség nyílik a Nyugati színvonalú oktatásra, a testnevelés, sportolás minőségi fejlesztésével a gyermekek testi és lelki szellemiségének fejlődésére. A beruházás tervezett befejezése 2023.09.30. További célok között szerepel az Iskola versenyképességének javítása, a pedagógusok régióban tartása. A bővítéssel új munkahelyek létrehozása, fenntartható gazdálkodás keretein belül.