Ugrás a tartalomra

„Tehetségből fiatal kutató” – A kutatói életpályát támogató tevékenységek a felsőoktatásban

Projekt azonosító
EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00007
Támogatás mértéke
100%
Projekt címe

„Tehetségből fiatal kutató” – A kutatói életpályát támogató tevékenységek a felsőoktatásban

Projektmenedzser neve, elérhetősége
Tóth-Ráth Zsuzsanna, rath.zsuzsanna@pte.hu
Szakmai vezető neve, elérhetősége
Dr. Szűcs Krisztián, szucsk@ktk.pte.hu
Szerződött támogatás összege
1 806 750 000 Ft
PTE szerződött támogatás összege
270 000 000 Ft
Projekt kezdési dátum
Projekt zárási dátum
Konzorcium vezető
Budapesti Corvinus Egyetem
Konzorcium tagjai
Pécsi Tudományegyetem
Debreceni Egyetem
Eötvös Loránd Tudományegyetem
Szöveges ismertető

A projekt átfogó célja „A társadalomtudományi képzési terület kutatási, fejlesztési és innovációs potenciáljának, illetve eredményességének javítása a Budapesti Corvinus Egyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem Doktori Iskoláinak fejlesztésén és a magasan képzett, kutatói kompetenciákkal felvértezett, produktív tudományos-kutatói utánpótlás biztosításán keresztül”.

A projekt átfogó célja három további fejlesztési célra tagolódik, amelyek a következők:
A, Doktori Iskolákban a fokozatszerzések számának és a tudományos teljesítménynek a növelése, továbbá a kutatói utánpótlás szakmai felkészítése
B, A tudományos-kutatói utánpótlás biztosítása és a doktori programok létszámnövelése érdekében a tehetséges hallgatók tudományos tevékenységeinek támogatása
C, A kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése céljából a kutatói közegek fejlesztése és a kapcsolatháló bővítése.

A közvetlen célcsoportok közé tartoznak a felsőoktatásban résztvevő hallgatók mellett a doktoranduszok és a doktorjelöltek is. Náluk szükséges nem csupán az oktatási, de a kutatási tevékenységük támogatása is, azon személyek esetében, akik tehetségükkel kitűnnek. A már végzett hallgatók, valamint fokozattal rendelkező kutatók nem tartoznak jelen támogatási szisztéma keretei közé. Az ennek során a tehetséggondozási rendszerbe bekerült személyek a többlettevékenységük révén tartoznak ebbe a célcsoportba.

A közvetett célcsoportok közé – az előbbivel ellentétben – már a társadalom szélesebb rétegei tartoznak, így többek között a felsőoktatási intézmények tudomány- és kultúraközvetítő tevékenységének befogadó közege, a tudománynépszerűsítő, ismeretterjesztő, szemléletformáló szolgáltatások célközönsége.

Főosztály
hazai
Projekt forrás
Kapcsolódó hírek

Rádóczy Klaudia és Baczur Roland mesél a projektben szerzett tapasztalatairól és arról, hogy a projekt miként járult hozzá sikereik eléréséhez.