Ugrás a tartalomra

A Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat kiemelkedő kutatási-fejlesztési teljesítmény ösztönzésére és elismerésére az MTA elnöke által felkért és az MTA köztestületi keretei között működő Kuratórium nyilvános pályázati rendszerben ítéli oda. Az ösztöndíjra 45.



A Magyar Tudományos Akadémia pályázatot hirdet könyvek, folyóiratok és internetes tudományos tartalmak megjelentetésének támogatására. A könyvek megjelentetésének támogatására kiírt pályázat nyílt: az MTA köztestületi tagjai pályázhatnak.



Az EXCELLENCE pályázati alprogram célja, hogy az Európai Kutatási Tanács (ERC) által meghirdetésre kerülő támogatási programokban való sikeres részvételre nyújtson felkészülési lehetőséget olyan kutatók számára, akik jó esélyüket annak elnyerésére az ERC korábbi felhívására benyújtott magas színvonalú pályázattal1 bizonyították. 



A Lendület Program célja a hazai fiatal kutatóbázis erősítése nemzetközi szinten is kimagasló teljesítményű kutatók és kiemelkedő fiatal tehetségek külföldről történő hazahívásával, illetve itthon tartásával, és ezzel egyidejűleg a fiatal kutatók önállósodási törekvéseinek támogatása.



Megjelent a Nemzetközi szakmai-tudományos együttműködések támogatása felhívás (2024-1.2.9-NETWORKING)  



A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett pályázati felhívás célja, hogy kiszámítható forrást biztosítsanak a magyar gazdaság innovációjának ösztönzésére, és lehetővé tegyék a gazdaság és a társadalmi élet területein hasznosuló kutatás-fejlesztés erősítését, a hazai és külföldi kutatási eredmények hasznosítását, az innovációs infrastruktúra és



A pályázat célja, hogy lehetőséget biztosítson a 2025. évre nemzetközileg kiemelkedő külföldi kutatók 3-6 hónap időtartamú meghívására magyarországi kutatásra. A pályázat keretében folytatott magyarországi kutatás 3-6 hónapig tarthat és legkésőbb 2025. december 31-én kell lezárulnia.



Az Európai Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközének és Magyarország Kormányának támogatásával, vissza nem térítendő pályázati forrás felhasználásával zajlott le jelentős értékű épületenergetikai korszerűsítés a Pécsi Tudományegyetemen (PTE).



A Magyar Tudományos Akadémia 2024-ben második alkalommal hirdeti meg az „MTA Kiváló Kutatóhely” pályázatot az egyetemek és a kutatóintézetek, illetve kutatóközpontok keretében működő kutatóhelyek számára. Az első pályázat eredményeként 2022-ben 95 kutatóhely nyerte el az MTA Kiváló Kutatóhely minősítést.



HÍREK

A Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat kiemelkedő kutatási-fejlesztési teljesítmény ösztönzésére és elismerésére az MTA elnöke által felkért és az MTA köztestületi keretei között működő Kuratórium nyilvános pályázati rendszerben ítéli oda. Az ösztöndíjra 45. életévüket még be nem töltött, tudományos fokozattal rendelkező, de MTA doktora címet még nem szerzett személyek pályázhatnak. 

Elektronikus lezárási (beadási) határidő: 2025. március 7. déli 12 óra 

Bővebb információk itt olvashatóak: Pályázat a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíjának elnyerésére 2025-ben | MTA 

Az ösztöndíj benyújtásához szükséges aláírandó nyilatkozatokkal kérem, keressék a kari pályázati referensüket!

A Magyar Tudományos Akadémia pályázatot hirdet könyvek, folyóiratok és internetes tudományos tartalmak megjelentetésének támogatására. A könyvek megjelentetésének támogatására kiírt pályázat nyílt: az MTA köztestületi tagjai pályázhatnak. A folyóiratok és tudományos internetes tartalmak megjelentetésének támogatására kiírt pályázat meghívásos: az MTA tudományos osztályai által meghívott folyóiratok és tudományos tartalmak vehetnek részt rajta. 

A könyvek, folyóiratok és internetes tudományos tartalmak megjelentetését támogató pályázatok benyújtási határideje: 2025. március 5. 12 óra (magyarországi idő szerint) A pályázati felhívásokat és a pályázatokkal kapcsolatos információkat tartalmazó honlap ide kattintva érhető el.

Az EXCELLENCE pályázati alprogram célja, hogy az Európai Kutatási Tanács (ERC) által meghirdetésre kerülő támogatási programokban való sikeres részvételre nyújtson felkészülési lehetőséget olyan kutatók számára, akik jó esélyüket annak elnyerésére az ERC korábbi felhívására benyújtott magas színvonalú pályázattal1 bizonyították. 

A STARTING pályázati alprogram célja a posztdoktori tapasztalattal rendelkező és kiemelkedő teljesítményű fiatal kutatók támogatása azért, hogy kutatói életpályájuk következő szakaszába lépve önálló projektvezetői gyakorlatot szerezzenek, és így elkezdhessék saját kutatócsoportjuk felépítését egy-egy ígéretes kutatási téma mentén. 

Az ADVANCED pályázati alprogram célja önálló kutatócsoporttal rendelkező, tapasztalt, kiváló kutatók támogatása, akik kiemelkedő publikációs aktivitással rendelkeznek, tudományterületük nemzetközileg elismert szakértői, és alapkutatási témájuk keretében egy időszerű, újdonságokat tartalmazó, a szakterületen releváns kutatási terv megvalósításán keresztül kutatócsoportjuk jelentős fejlesztését tudják elérni. 

A HIGHLIGHT pályázati alprogram célja a nemzetközi tudományos világban folyamatosan kiemelkedő szinten teljesítő hazai kutatócsoportok támogatása, amelyek működésükhöz jelentős pályázati forrást nyertek el, − tipikusan egy nagy összegű pályázatnak köszönhetően épültek fel −, és kiváló teljesítmény fenntartását ez a pályázat biztosítani tudja. 

A nemzetközi együttműködési pályázati alprogramok (ANN, SNN) célja a hazai kutatócsoportok és külföldi kollaborációs partnerek együttműködésének ösztönzése, ezáltal a magyar tudomány nemzetközi beágyazottságának erősítése. 

Benyújtási határidő: 2025.03.31.

 Az NKKP programok esetében februárban online tájékoztatót tart a PPMI a szokásoknak megfelelően, időpontjáról hamarosan értesítést küldünk.