A Diverfarming pályázat a terménydiverzifikáció előnyeire mutató eredményekkel és az ezekre a fenntartható gazdálkodási gyakorlatokra reagáló mezőgazdasági közösséggel érkezik a futamidejének a feléhez.
2020.07.14.

Az Európai Bizottság meghirdette második koronavírus felhívását a COVID-19 kutatásához kapcsolódóan. A felhívásra 5 különböző tématerületen lehet pályázatot benyújtani.
2020.05.26.

Az európai konzultáció eredményeként - melyben hazai érdekeltek is hozzászólhattak - az Európai Bizottság megfogalmazta a program végrehajtásával kapcsolatos konkrét intézkedéseit és azok ütemtervét.
2020.05.18.

Az Európai Bizottság folyamatosan bővíti az információkat a COVID-19 járvánnyal kapcsolatban, azaz, hogy az miként befolyásolja a folyamatban levő H2020 projektek megvalósítását és milyen kezelési módok, eljárások szükségesek projektmenedzsment szempontból. Az információ elérhetősége a Bizottság honlapján: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/support/faq;type=1;c
2020.05.14.

A Jaeni Egyetem szervezi a III. OLEA nemzetközi projekthálózati rendezvényt 2020. május 26. és 28. között. A rendezvényt két részben kerül megszervezésre, a tapasztalatcsere és K + F + I nemzetközi együttműködések minél sikeresebb előmozdításának céljából.
2020.05.13.

A Diverfarming projekt a brokkoliföldek műtrágya használatának csökkenését érte el babfélékkel való társítással az egyik kísérleti területén Murciában.
2020.05.12.

A Diverfarming projekt megszilárdítja a termény diverzifikációs technikákat gyakorló gazdálkodók hálózatát.
2020.05.11.

Az Interreg Európa tisztában van azokkal a nehézségekkel, amelyekkel a projektek a Covid-19 megelőző intézkedései miatt szembesülnek. A legtöbb kedvezményezettnek alkalmazkodnia kellett a munkatervek módosításával és a tevékenységek átütemezésével. Ennek következményei lesznek a projektek végrehajtására és a jelentéstételre.
2020.05.06.

A H2020 keretprogram utolsó szakaszában kialakított European Green Deal stratégiája foglalja keretbe a még várható pályázati felhívásokat. A Green Deal stratégia keretében előreláthatólag 2020. nyarán kerülnek meghirdetésre a pályázati felhívások. A pályázati felkészülés érdekében érdemes tanulmányozni a keretprogramot.
2020.04.30.

Az idei évben is megjelentek a LIFE program kiírásai, melyeken keresztül idén több mint 450 millió euróra pályázhatnak a tagállami szervezetek a természet és a környezet védelmére irányuló projektekhez, valamint az éghajlatváltozás elleni küzdelemre, az alábbi 3 területet érintve: LIFE Környezetvédelmi alprogram (természet és biodiverzitás) LIFE Természetvédelmi alprogram (vízgazdálkodás, hullad
2020.04.29.