2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00015

Czimmer Péter, czimmer.peter@pte.hu
Kottászné dr. Vass Orsolya, vass.orsolya@pte.hu

2019. december 1-jével kezdtük meg a Tudástranszfer tevékenységek fejlesztése a Pécsi Tudományegyetemen az Egyetemközpontú Innovációs Ökoszisztéma kialakítása érdekében című 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00015 azonosító számú projekt megvalósítását.

A PTE fő stratégiai célja, hogy innovatív egyetemmé váljon, azaz a rendelkezésére álló tárgyi és szellemi erőforrások mozgósításával az oktatás, a kutatás, a gyógyítás és társadalmi felelősségvállalás terén is kreatív, élenjáró, a társadalmi-gazdasági kihívásokra válaszolni képes intézményként működjön. A PTE célja, hogy jelen projekt keretei között tervezett szakmai programjával bővítse, és magasabb szintre emelje tudástranszfer tevékenységét, melynek segítségével hatékonyan hozzá tud járulni az egyetemközpontú innovációs ökoszisztéma kialakításához. A Projekt keretében kiemelt feladatunk a kutatáshasznosítási és technológia transzfer tevékenység központosított menedzsmentjének ellátása, egykapus kapcsolattartási és innováció menedzsment pont biztosítása külső partnerek és az egyetemi polgárok számára. A projekt első fázisában kialakítjuk az innovációs ökoszisztéma stratégiai és operatív feltétel és keretrendszerét. Ennek keretei között folytatni kívánjuk a PTE kutatócsoportok K+F+I szolgáltatásainak felmérését, melynek eredményeként kialakított K+F+I portfoliónkat a megújított innovációs honlapon kialakított nyilvántartó és bemutató rendszer keretei között tesszük láthatóvá gazdasági és tudományos partnereink számára. Kiemelt szerepet szánunk a hallgatói innovációk támogatásának. Célunk, hogy inspiráló, az innovációs kezdeményezéseket, start-up törekvéseket és vállalkozóvá válást segítő környezetet biztosítsunk egyetemünk hallgatói számára, hogy ezzel a háttérrel sikeres üzleti szereplőként kapcsolódjanak be a szűkebben és tágabban értelemezett régió gazdasági életébe. Ennek érdekében kerülnek megrendezésre a Hackatonok és az innovációs és start-up versenyek továbbá az ismeretbővítő képzések, illetve ezt a célt szolgálja még a DEMOLA Pécs hallgatói innovációs együttműködési központ beindítása. A tervezett tevékenységeink jó lehetőséget biztosítanak az egyetemi-vállalati innovációs együttműködések és tudástranszfer erősítésére.